JAK TO VŠECHNO BYLO

Představujeme se

O NAŠEM KLUBU

Do roku 1989 měl plavecký oddíl pod názvem TJ Stadion Teplice cca 90 členů a z toho 15 trenérů . Od úspěšných 70-tých let se zúčastňoval jen krajských přeborů.
V porevolučních devadesátých letech začalo plavání v Teplicích prožívat velikou krizi a z 15 trenérů jsem zůstal pouze já s Jiřím Oupickým , který se zanedlouho odstěhoval , a 30 členů oddílu.
Dalším zlomem bylo zavření a demolice teplického bazénu a oddíl přechází v roce 1994 do 8 km vzdáleného městečka Krupka. Zde nachází útočiště za skvělých podmínek v plavecké učebně ( v 25 m bazénu o 4 drahách).V této době se oddíl pohybuje na krajské úrovni a členská základna se postupně rozrůstá. Nově postavené Aquacentrum v Teplicích nás nechá trénovat jen v nevyhovující době a za nehorázně vysoké ceny pronájmu bazénu.
Začátkem roku 1998 přežíváme bez finanční podpory . Zvyšujeme poplatky za oddílové příspěvky, ale přesto se nám začíná dařit i na republikové úrovni , kde nás zastupují Hadravová (85), Málková (87), bratři Hampejsové (87), Budeová (87), Paurová (86).
V září v roku 1998 odcházíme z TJ Stadion Teplice a získáváme nové jméno "KLUB KL-SPORT". Předsedou a zároveň hlavním trenérem plaveckého oddílu se stává Vladimír Málek.
V prosinci 1998 získává Pavlína Málková (87) 6 titulů mistryně ČR a zároveň zaplavala čtyři české rekordy ve své kategorii a jeden český rekord v dálkovém plavání na 3 km. Ondřej Hampejs (87) získal 5 titulů mitra ČR, dva tituly mistr ČR v dálkovém plavání na 3 km a český rekord. Vendula Hadravová (85) se stala dvakrát mistryní ČR a pětkrát byla stříbrná - současně je nominována do české mladší juniorské reprezentace.
Plavci trénují 3x v týdnu po dvou hodinách a 1x 2 hod. v tělocvičně. Na 25 metrovém bazénu se tísní 40 plavců věkové kategorie 8 - 14 let. Kolem bazénu se pohybují trenéři : Vladimír Málek, Málková Jana ,Václav Hadrava, Iveta Nováková (Buriancová).
V anketě o nejlepšího sportovce roku 1998 teplicka se v kategorii spolu s dospělými,většinou fotbalisty, umístila P.Málková na skvělém 10.místě.
V srpnu roku 1999 nastává velký zlom v klubu . Vl.Málek-hlavní trenér pracuje přímo na plavecké hale v Krupce jako učitel plavání. Na září téhož roku je připraven projekt výuky mateřských škol a výuka 1.tříd ZŠ. Zhruba 700 dětí krupských, ale i ze dvou teplických a duchcovské MŠ, prochází výcvikem pod vedením p. Málka . Zároveň začínají kurzy plavání začátečníků a pokročilých. V lednu 2000 rozšiřujeme výuku o skupinu "C", kde trénují nejmenší děti (6-8 let) většinou po absolvovaném kurzu.
Nadanější děti jsou přeřazeny do skupiny "B" jejichž věková hranice se pohybuje od 8 - 14 let. , kde se klade důraz na trénink techniky plavání a vytrvalost. Je to příprava před vstupem do nejlepší skupiny "A". Trenéry jsou Vl.Málek , J. Málková, P.Konšel a pomocné trenérky Vinšová ,Vršatová, Málková H. a Virt ( bývalí svěřenci p.Málka ).Skupinu "B" tvoří zhruba 50 dětí , které trénují 2x v týdnu po 2 hod. a 3x po 1 hod.
Další skupinu "A" tvoří plavci věkové hranice 10 - 15 let. a trénuje v ní cca 40 plavců. Tato nejsilnější skupina se pohybuje na celorepublikové a zahraniční úrovni.
V. Hadravová v roce 1999 je členkou starší juniorské reprezentace ČR , se kterou plavala v Itálii , SRN, Belgii a Dánsku - Evropské olympijské dna mládeže. Při prvních startech obsadila vždy 1.-2. místa. P. Málková je členkou mladší juniorské reprezentace ČR. Na MČR obsadila 9x1.místo, dvě 1.místa na MČR v dálkovém plavání 3 km ,kde zaplavala český rekord. O. Hampejs obsadil 8x1.místo na MČR a dvě 1.místa na MČR v dálkovém plavání.
Rok 2000 začínáme velkým vzestupem na dálkovém plavání Mistrovství České republiky. Mistři republiky se stali O. Hampejs 5 km ( český rekord ) , P. Málková 5 km., M. Konšelová 3 km ( český rekord ).Opět potvrzujeme účast v juniorské reprezentaci ČR V. Hadravová (85)jako starší a P.Málková jako mladší juniorská reprezentantka ČR.
Vendula plave na multiutkání evropských zemí na Kypru , kde vyplavala bronz . Na MČR v dorostenecké kategorii se stává čtyřnásobnou mistryní ČR , dále obsazuje 4x2.místa , 5x3.místa. Mezi dospělými vyplavala 3. místo na MČR v její hlavní disciplíně - znak. Zaplavala limity pro účast na Mistrovství Evropy juniorů ve Francouzském městečku Dunquerku.
Reprezentace ČR ml.juniorů povolala P.Málkovou (87) na závody v Itálii odkud přivezla stříbro , v Polsku , kde skončila dvakrát druhá, dvakrát třetí a přivezla dvě zlaté ze štafetových závodů . Na Mistrovství ČR se stala devětkrát mistryní ČR , 2x byla stříbrná.
Na základě těchto výsledků jsme byli vybráni Českým svazem plaveckých sportů jako nově zřízené sportovní centrum mládeže.
Za rok 2000 byla V.Hadravová vyhlášena jako nejlepší sportovec roku - kat.mládežníků -na teplicku.
Sezóna 2001 začala skvěle pro reprezentantky ČR. P.Málková (87) absolvovala velmi úspěšně všechny pořádané reprezentační starty, a to v Linzi, ve Viaraggiu,na mutliutkání ve Varšavě a trojutkání v Trenčíně. V.Hadravová (85) startovala s reprezentačním týmem v Lucembursku. Obě pak absolvovaly prestižní závody jak v ČR, tak i ve Vídni a Bratislavě s cílem splnit limity pro Mistrovství Evropy Juniorů (MEJ) na Maltě - Vendula a pro Evropské Olympijské dny mládeže (EYOD) ve španělské Murcii - Pavlína. To se jim podařilo a úspěch se dostavil. V.Hadravová se umístila na 10.příčce mezi evropskými juniory na 50m znak a splnila tak limit pro vstup do seniorské reprezentace ČR.Kromě toho získala tři tituly mistryně ČR, šest stříbrných a dva bronzy. P.Málková obsadila mezi evropskými vrstevnicemi 7.příčku na 200m delfín a byla nominována do starší juniorské reprezentace ČR. Dalšími dosaženými výsledky získala na letním MČR 8 titulů mistryně ČR, dvě bronzové a stříbrnou medaili.
Na základě výsledků letního MČR byl nominován do mladší juniorské reprezentace dvanáctinásobný mistr ČR Ondřej Hampejs (87) a trojnásobná mistryně ČR na znakařských tratích Michaela Korecová (89).
Z kategorie žáků zazářil Ondřej Puchar (89), který si vyplaval 9 titulů mistra ČR a vytvořil dva české rekordy v prsařských disciplínách. Tři tituly přivezla Monika Konšelová (90). Jan Zámostný (87) vybojoval na MČR stříbro a bronz.
Velmi úspěšná byla již tradičně účast na MČR v dálkovém plavání. Tituly mistrů ČR na trati 5 km přivezli Málková (87), Kindlová (88) a Puchar (89), stříbrnou příčku obsadila Jankovichová (87), Novák Matouš (89) a bronzovou Procházka (87). Málková překonala svým výkonem český rekord na 5 km.
Na trati 3 km získali titul mistra ČR Konšelová (90),Nováková A. (91), Ment (91), druzí doplavaly Korecová (89),Čiháková (91) a Ponomarev (91) a Sabóová B.(90) třetí. Ment překonal český rekord na trati 3 km.
Ve spolupráci se společností Sport-Krupka zajišťuje Vl.Málek výcvik jak pro MŠ , tak poprvé i výcvik II. A III. tříd základních škol pro krupské ZŠ i pro školu z Duchcova. Nově vznikla spolupráce s Biskupským Gymnáziem v Bohosudově a studenti se zúčastňují výuky plavání. V průběhu výuky jsou vybírány děti do našeho plaveckého oddílu.
Rok 2002 začínal úspěšnými starty nominovaných reprezentantů ČR. Seniorská reprezentantka Vendula Hadravová (85) vyrazila do Španělska a Portugalska a přivezla zlatou a dvě stříbrné medaile. Bohužel se jí nepodařilo v letní sezóně v konkurenci kolegyň seniorského reprezentačního týmu udržet. I přesto na Mistrovství ČR obsadila 2. a 2x 3.příčku a z Mistrovství ČR dálkového plavání (5 km) přivezla stříbro.
Starší juniorská reprezentantka ČR -Pavlína Málková (87) se celý rok trápila následky úrazu kolene, který si způsobila hned v lednu na lyžích. Přesto se zúčastnila na jaře s reprezentačním týmem Mezinárodních závodů na Kypru , kde skončila 3 x 6. a 1 x 8. Na letním MČR získala titul Mistr ČR a bronz. Na Mistrovství ČR dálkového plavání (5km) získala opět titul Mistr ČR. Následky úrazu se projevily v zimní sezóně a neobhájila tak pozici ve starší juniorské reprezentaci.
Mladší juniorský reprezentant ČR -Ondřej Hampejs (87) měl velmi úspěšnou sezónu a svou pozici v týmu si s přehledem udržel. Zúčastnil se reprezentačních startů v rakouském Linzi ( 3x1. a 2x2 místo), Trojutkání v Trutnově ( 2x 2., 3. a štafety 2x3.místo), 3MU v Belgii (2x 7. 8.místo), Mezinárodních závodů v německém Damstadtu (2x1., 2.místo) a Mezinárod.závodů v Popradu (2x4.místo).Z MČR přivezl 4 x stříbro. Za rok 2002 byl vyhlášen jako 3. neúspěšnější sportovec okresu Teplice v žákovské kategorii.
Jeho kolegyně mladší juniorská reprezentantka Michaela Korecová (89) sbírala v týmu zkušenosti na Trojutkání v Trutnově, kde získala bronz. Získala titul Mistr ČR a na stejném MČR obsadila 2 a 2x 3. příčku.
Další mladší juniorský reprezentant ČR Jan Zámostný (87) i přes velmi úspěšné reprezentační starty a celou letní sezónu bohužel ukončil závodní činnost v červnu 2002.
Dorostenec Tomáš Hampejs (87) získal titul Mistr ČR na MČR v dálkovém plavání (5km).
Z kategorie žáků opět vynikl Ondřej Puchar (89), který získal titul Mistr ČR, zaplaval dva české rekordy na 100 a 200m prsa a na MČR vybojoval ještě 4 x2. a 2x 3.místo. Monika Konšelová z MČR přivezla 2x stříbro i bronz. Anna Nováková (91) nenechala o svých kvalitách nikoho na pochybách a navazuje po odmlce na úspěchy Pavlíny Málkové(87), když získá ve své kategorii 10 titulů Mistr ČR a jeden z MČR dálkového plavání (3km).
Pohár 10-ti letého žactva byl úspěchem pro Petra Trahorsch (92), který přivezl 11x zlato a vytvořil český rekord na 200 VZ. Titul Mistr ČR získal v dálkovém plavání (3 km). Anna Drozdová (92) doplavala 2x 1. a 2 x 3. na MČR.
Tato sezóna přinesla hodně úspěchů, ale i zklamání . Zkušeným reprezentantkám-seniorské a starší juniorské se nepodařilo udržet v reprezentaci nesplněním vypsaných limitů reprezentačních trenérů. Dále se nepodařilo udržet ml.junior.reprezentanta z důvodů studia v Praze. Naopak stále úspěšnější jsou ml. junior.reprezentanti. Ti sbírali zkušenosti pro příští náročnou sezónu (EYOF). Žáci opět vybojovali v celkovém hodnocení 5.příčku v oddílech z celé ČR.
Rok 2003 opět začal úspěchem reprezentantů na nominovaných závodech.V Linzi uspěl Ondřej Hampejs a dovezl stříbro a třikrát bronz. Na Multiutkání v Praze obsadil 3.místo a dvě 2. ve štafetách. Nesplnil ovšem limity vypsané pro účast na Evropských olympijských dnech mládeže, což nesplnilo očekávané vyvrcholení sezóny a celoroční přípravy. Michaela Korecová získala také bronz a ve štafetách 2x stříbro. Z Trojutkání ve Wroclawi Ondřej vyplaval zlato, dvě stříbra a ve štafetách přidal další 2.místa. Michaela obsadila 2x 2.místo a rovněž tak ve štafetách.
Pohár 10-ti letého žactva byl úspěšný pro Ondřeje Kubínka , který obsadil 2x2. a 4x3.místo.Zuzana Amlerová doplavala 2. a 5., Pavlína Wadenková 2x 2. a Ruda Černý vyplaval bronz.
Na Mistrovství ČR ml. žáků zazářil Petr Trahorsch (92), který překonal sedmkrát České rekordy na kraulových disciplínách. Získal 12 titulů Mistr ČR. Rovněž velmi úspěšná byla Anna Nováková(91), která vyplavala 10 titulů Mistryně ČR a další přidala spolu se sestrou Dominikou (91), Simonou Čihákovou(91) a Terezou Langerovou (91) v kraulové štafetě. Ve štafetě polohové ve stejném složení získaly dvakrát stříbro. Dominika Nováková přidala stříbro i 5x bronz a Simona Čiháková 2x bronz. Denisa Holzknechtová (92) byla 2x2.a 3x3,Veronika Vojířová (92) 1x3.místo. Všichni též velmi úspěšně reprezentovali Ústecký kraj na Olympijských dnech mládeže ČR ve Svitavách a svými výsledky významně přispěli k 2.místu našeho kraje.
V kategorii starších žáků na MČR překvapila Monika Konšelová (90), která na 200 M získala titul Mistryně ČR.K tomu přidala ještě 2x stříbro a bronz. Michaela Korecová (89) přivezla 2x stříbro a 2x bronz. Kvalitní výkon podala i na MČR seniorů, kde vybojovala 6. Ondřej Puchar (89) obsadil 2x2. a 5x3.místo a Matouš Novák (89) překvapivě vybojoval bronz.
V žákovské kategorii se oddíl umístil poprvé v historii na 1. místě na letním Mistrovství ČR. Hned za ním skončili oddíly zvučných jmen - Kometa Brno a Slávia Plzeň. Ovšem v zimní části obsadil druhou příčku za Kometou.
Jako jediná seniorka Vendula Hadravová (85) vybojovala bronz,í 2x5. a 6. místo na MČR. Po ukončení zimní sezóny se rozhodla ukončit závodní činnost.
V dorostencích byl nejúspěšnější Ondřej Hampejs (87), který získal na MČR 2 tituly Mistr ČR , 2x stříbro a 4x bronz.Po ukončení zimní sezóny ukončil závodní činnost. Pavlína Málková (87) a Jana Jelínková (88) doplavaly na 5. místě.Pavlína Málková požádala v rámci studia v Brně o přestup a od listopadu startuje pod KOMBr.
Sezóna 2004 začala úspěchem na jarních zahraničních závodech v SRN- Norinberk, Berlín a Drážďany. Anna Nováková reprezentovala ČR na mezinárodních závodech McDonalds v Rakousku a obhájila nominaci na rok 2005 společně s Veronikou Vojířovou.
Na Mistrovství ČR v dálkovém plavání zaznamenal oddíl opět úspěchy a přivezl v žactvu dvě zlaté , které vybojoval Trahorsch P. (92) a Nováková A (91) , stříbro získala Juricová J. (94) a bronz Kubínek O. (93).
Na letním poháru ČR 10-ti letých velký úspěch Krajník R.
Zpracoval: Vladimír Málek (předseda oddílu)


Vladimír Málek

hlavní trenér klubu KL Sport Teplice-plavání

ZKUŠENOSTI

trenérská praxe 43 let, trenér ll. třídy a rozhodčí ll. třídy

SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

vedoucí SCM Teplice a Severní Čechy, člen české juniorské a seniorské reprezentace

vl.malek@email.cz

Mgr. Martina Málková

trenérka III. třídy - praxe 14 let

vede závodní skupinu A, B, C

příprava na ČP a MČR žactva

 

Anastázie Zvoníková

závodní plavkyně - účastnice na mezinárodních závodech

trenér asistent - praxe 4 roky

vede skupiny C, B

Adéla Secká

závodní plavkyně - bývalá členka juniorské reprezentace, účastnice ČP žactva, MČR žactva a dorostu

trenér asistent - praxe 4 roky 

vede skupiny C, B

Tereza Konvičková

trenérka III. třídy

trenérka - praxe 2 roky

vede skupinu C

Georgi Renzhin

závodní plavec - účastník ČP žactva, MČR žactva, dorostu a dospělých

trenér asistent - praxe 1 rok

vede skupiny C, A